Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Kompetenceudvikling

Alle henvendelser vedrørende SDCO's kurser, og ønsker eller idéer til kommende arrangementer, kan stiles til kompetenceudviklingområdets fællespostkasse ouh.sdco.kompetence@rsyd.dk

Bemærk at patienthenvendelser, der indeholder personfølsomme oplysninger, skal sendes som sikker e-mail via e-boks

 

 

Navn
 

 

Stilling
 

 

E-mail/ telefon
 

 
 

 

Kristian Mondrup
 

Kristian Mondrup
 

 

Faglig leder

 

 

kristian.mondrup@rsyd.dk

+45 23843446

 
 

 

Anne Carter
 

Konsulent

 

 

 

 

Projektleder

 

 

 

anne.carter@rsyd.dk

+45 24377093

 

 
 

Bibi Charlotte Hansen
 

Bibi Hansen

 

 

Projektleder

 

bibi.charlotte.hansen@rsyd.dk

+45 29179396

 
 

Dorthe Brix

 

Avatar profil

 

 

  Diabetessygeplejerske      
 

Monica Birch
 

Monica Birch

 

 

Kursussekretær

 

 

monica.birch@rsyd.dk

+45 5137 2094

 
 

Lone Rasmussen

 

Avatar profil

 

 

 

Diabetessygeplejerske

 

 

lone.rasmussen@rsyd.dk

+45 24407708

 
 

Susanne Elman Pedersen
 

Diætist

 

 

 

Klinisk diætist

Undervisning og kurser om ernæring og diabetes 

Digital Mad projekt

Mad og måltider til Mit Sygehus app'en

 

 

 

 

 

susanne.elman.pedersen@rsyd.dk

+45 23830554

 

 
 

Ulla Linding Jørgensen

 

Sygeplejerske

 

 

 

Diabetessygeplejerske
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ulla.linding.joergensen@rsyd.dk

+45 24257094

 

 

 


Siden er sidst opdateret: 05-10-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring