Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Kontakt

Herunder finder du kontaktoplysninger på Steno Diabetes Center Odenses ledelse og stabsmedarbejdere.

Patienthenvendelse til diabetesambulatoriet kan ske på tlf. 6541 3422 eller ved at sende en sikker e-mail

Ledelse

 

Navn Stilling E-mail Tlf. nr.

Jan Erik Henriksen  

Centerdirektør 

jeh@rsyd.dk

20332174 

Michael Røder

Klinikleder og
specialeansvarlig overlæge

michael.roder@rsyd.dk

26244473

Anna Sofie Lillevang            

Oversygeplejerske               

anna.sofie.lillevang@rsyd.dk             

21679277

Kurt Højlund  

Forskningsleder

kurt.hoejlund@rsyd.dk

25320648

Ellen Bjerre Zacho

Sekretariatsleder

ellen.bjerre.zacho@rsyd.dk

24835717 

Tine Aabo Søbjerg Ledende lægesekretær tine.aabo.sobjerg@rsyd.dk 23241463

 

Stabsmedabejdere

 

Navn Stilling/ funktion E-mail Tlf. nr.
Anne Carter Projektleder
(kompetenceudvikling)
anne.carter@rsyd.dk 24377093

Arne Gårn

 

Programleder for
tværsektorielt samarbejde

arne.gaarn@rsyd.dk

 

51718281

Eva Mittag

 

AC-fuldmægtig
(supplerende behandlingsinitiativer)

eva.mittag@rsyd.dk

 

23362692

 

Ewa Romanczuk

Projektsygeplejerske
(forskning)

51642794

Grete Skøtt Pedersen

 

Cheflkonsulent
(kvalitet og monitorering)

grete.skott.pedersen@rsyd.dk

 

24520691

Helle Kofoed Jensen

Ledelsessekretær
(HR/ økonomi)

helle.kofoed@rsyd.dk

29658832

Johan Rasmussen Specialkonsulent
(supplerende behandlingsinitiativer)
johan.rasmussen@rsyd.dk 30563371
Jón Anton Sigurjónsson Data- og analysekonsulent
(kvalitet og monitorering)
jon.anton.sigurjonsson@rsyd.dk 23818777
Julie Drotner Psykolog ouh.sdco@rsyd.dk  
Julie Stenvang Pedersen Projektleder
(Tværsektorielt samarbejde)
julie.stenvang.pedersen@rsyd.dk 24348707

Kathrine Kjær-Hansen

Projektkonsulent
(Mit Sygehus, digital sundhed)

29658050

Kimmie Koch

Psykolog
(Udgående funktion)

ouh.sdco@rsyd.dk

 

Kristine Melgaard Michailidis         

Kommunikationsmedarbejder 

kristine.michailidis@rsyd.dk

29646864

Leif Staal Andersen Projektleder
(Tværsektorielt samarbejde)
leif.staal.andersen@rsyd.dk 24348407
Malene Anni Lagoni Projektmedarbejder
(Kompetenceudvikling)
malene.anni.lagoni@rsyd.dk 60221909

Maria Skovlund Herreborg

Projektkoordinator 
(Supplerende behandlingsinitiativer)

maria.skovlund.herreborg@rsyd.dk  

30220305

Marie Ilskjær Slot Projektmedarbejder marie.ilskjaer.slot@rsyd.dk  

Merete Brixen Christensen

Specialkonsulent
(Tværsektorielt samarbejde)

23248052

Mette Thingholm

Forskningssekretær

mette.thingholm@rsyd.dk

24520429

Mette Vestergaard Nissen        

AC-fuldmægtig, ledelsessekretær

20294231

Mona Engdal Larsen

Diabeteskoordinator

mona.larsen@rsyd.dk

30528367

Pia Baghbanian

Kursus- og ledelsessekretær

29210398

Signe Skaarup Andreassen

Chefkonsulent
(Tværsektorielt samarbejde, Steno Partnersamarbejde)

signe.skaarup.andreassen@rsyd.dk  

24520292

Susanne Elman Pedersen Klinisk diætist
(Kompetenceudvikling)
susanne.elman.pedersen@rsyd.dk 23830554

Tina Linaa

Chefkonsulent
(Brugerinvolvering)

24254555

Tine Rosengreen Pallisgaard

Sekretær for Fyns Diabetesudvalg

65414847

Trine Jørgensen

 

Projektmedarbejder
(Nyt OUH)

trine-joergensen@rsyd.dk

 

29659205

Ulla Linding Jørgensen Sygeplejerske
(Kompetenceudvikling)
ulla.linding.joergensen@rsyd.dk 24257094

Vibe Vestergaard

Projektsygeplejerske (forskning)

51642198

 

 

 

 


Siden er sidst opdateret: 22-10-2019 af Odense Universitetshospital.