Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Medlemmer i FællesMed-Udvalget

 

 

Formandskab

Formand, Adm. Sygehusdirektør Niels Nørgaard Pedersen
E-mail: niels.noergaard.pedersen@rsyd.dk
Telefon: 2028 2071

Næstformand, FTR Sygeplejerske Kirsten Nikolajsen
E-mail: kirsten.nikolajsen@rsyd.dk
Telefon: 5153 9253

Tilforordnede

Stabschef Per Aaen
E-mail: Per.Aaen@rsyd.dk
Telefon: 2349 6003

Stabschef Lisbeth Jørgensen
E-mail: Lisbeth.Joergensen@rsyd.dk
Telefon: 4033 9501

Funktionsleder Mads Trier Munk
E-mail: mads.munk@rsyd.dk
Telefon: 5164 4376

Ledelssesrepræsentanter

Sygeplejefaglig direktør Mathilde Smidt-Petersen
E-mail: mathilde.smidt.petersen@rsyd.dk
Telefon: 2288 5498

Lægelig direktør Michael Dall
E-mail: michael.dall@rsyd.dk
Telefon: 2873 2234

Afdelingssygeplejerske Malene Mink Kristensen
E-mail: malene.mink.kristensen@rsyd.dk
Telefon: 5142 1566

Ledende overlæge Jan Frystyk
E-mail: jan.frystyk@rsyd.dk
Telefon: 2170 9646 

Ledende overlæge Helle laustrup
E-mail: helle.laustrup@rsyd.dk
Telefon:2917 6997

Ledende bioanalytiker Pia Steinicke
E-mail: pia.steinicke@rsyd.dk
Telefon: 2170 9646

Oversygeplejerske Janeke Espensen
E-mail: janeke.espensen@rsyd.dk
Telefon: 2323 8487

Oversygeplejerske Kirsten Lildholdt
E-mail: kirsten.lildholdt@rsyd.dk
Telefon: 6541 2780

Medarbejderrepræsentanter

FTR Serviceassistent Ruby Pedersen
E-mail: Ruby.Pedersen@rsyd.dk
Telefon: 3059 2528 

TR Kvalitets- & Udviklingskoordinator Shady El-Haj Khalil 
E-mail: Shady.El-Haj.Khalil@rsyd.dk
Telefon: 2479 6588

FTR Bioanalytiker Louise Hjortsø Oldenburg
E-mail: louise.hjortsoe.oldenburg@rsyd.dk
Telefon: 2446 7784

FTR Lægesekretær Heidi Skaaning
E-mail: heidi.skaaning@rsyd.dk
Telefon: 2118 2169

TR, Hospitalsfysiker Henrik Robenhagen Jensen
E-mail: henrik.r.jensen@rsyd.dk
Telefon: 2979 6466

AMR Sygeplejerske Karin Kjersgaard Kjemtrup
E-mail: karin.kjersgaard.kjemtrup@rsyd.dk
Telefon: 6541 3512

AMR Sygeplejerske Tine Madsen
E-mail: Tine.Madsen@rsyd.dk
Telefon: 6541 2637

FTR Social- og sundhedsassistent Helle Nørlem
E-mail: helle.noerlem@rsyd.dk
Telefon: 3057 1326

FTR yngre læger David Finsen
E-mail: david.finsen@rsyd.dk
Telefon: 2674 0207

TR, Ernæringsassistent Susanne Bahn Loges
E-mail: susanne.loges@rsyd.dk
Telefon: 6541 1810

FTR Sygplejerske Betina Iroisch Kristensen
E-mail: betina.kristensen@rsyd.dk
Telefon: 2940 9968

AMR Bioanalytiker Ulrik Kieler Pedersen
E-mail: ulrik.kieler.pedersen@rsyd.dk
Telefon: 6320 2520

   
   
   

 

 

 

 


Link Nyheder fra FMU
Link Forretningsorden for FMU
Link Sekretariatet for FMU

Siden er sidst opdateret: 22-10-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring